Co to jest i jak działa kamerton?, Moc dźwięku, O kamertonach, Rodzaje kamertonów, Sesje kamertonowe

Podstawy pracy z dźwiękami kamertonów – Kurs Certyfikowany 1 Stopnia

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych poznaniem technik pracy z Kamertonami – Zestaw Pitagorejski, chcących stosować kamertony dla siebie, dla znajomych/rodziny/dzieci oraz dla swoich Klientów. Jeżeli chcesz zająć się kamertonami profesjonalnie, ten kurs też jest dla Ciebie. Jest to stopień pierwszy kursu dwustopniowego, zakończony certyfikatem Instytutu Dźwiękoterapii Solfeggio.

Zaletą tego kursu jest to, że pokażę Ci, jak zastosować jeden zestaw kamertonów na wiele sposobów.

Pokażę Ci praktycznie, jakiego rodzaju problemy możesz rozwiązać za pomocą tego UNIWERSALNEGO zestawu.

W trakcie kursu poznamy oddziaływanie Kamertonów Skali Pitagorejskiej oraz Kamertonów: 528 Hz, 128 Hz, 136,1 Hz i Kamertonów Anielskich na ciało, umysł i emocje. Skupimy się na pracy z Kamertonami Skali Pitagorejskiej, które mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Pokażę i dokładnie omówię, jak zastosować ten uniwersalny zestaw kamertonów na 7 różnych sposobów.

W trakcie szkolenia poznamy mocne i niezawodne techniki pracy kamertonami. Będą to:

1. Dostrajanie Czakr oraz Przepływów między Czakrami (całościowe działanie na wszystkie partie ciała człowieka, na narządy wewnętrzne oraz zgromadzone w nich emocje). Nauczysz się za pomocą kamertonów diagnozować czakry i określać ich stan oraz dostrajać je. Pokażę Ci, jak to zrobić za pomocą pojedynczych kamertonów, jak zastosować do tego zabiegu interwały, skąd wiedzieć, jaki interwał potrzebny jest danej czakrze (nie ma tu żelaznych reguł, uczymy się wysłuchiwania, którego interwału potrzebuje dana czakra; pokażę Ci, jak możesz zastosować w tym zabiegu inne instrumenty takie jak np. grzechotka i jakie daje to efekty)

2. technika interwałowa wg Fabiena Mamana – dwa autorskie sposoby pracy 

3. technika rozwiązywania problemów i znajdowania odpowiedzi przy użyciu kamertonów.

4. technika łączenia pracy z kamertonami z użyciem własnego głosu. Metoda samogłoskowa

5. Regulacja Pięć Żywiołów wg dr Johna Beaulieu

6. Protokoły Pracy z Kamertonami Pitagorejskimi: Równowaga, Dobre Samopoczucie, Podniesienie Poziomu Świadomości, Motywacja

7. Człowiek Witruwiański – Geometria Dźwięku.

8. Kamerton 528 Hz – zastosowanie

9. Kamerton OM 136,1 Hz

10. Kamerton 128 Hz.

11. Kamertony Anielskie

Omówimy też podstawy działania dźwięku: czym jest i jak działa dźwięk; czym jest cymatyka; czym jest i jak działa kamerton; omówimy zasadę rezonansu. Podam informacje, gdzie można kupić dobrej jakości kamertony. Omówimy podstawowe zasady BHP w pracy z kamertonami. Opowiem o różnicach w BHP pomiędzy szkołami polskimi i zagranicznymi.

Szkolenie trwa dwa dni:

Dzień 1: 09.00 – 19.00 z przerwą obiadową 

Dzień 2: 10.00 – 18.00

Dzień 2 to głównie powtórzenie i utrwalenie całego materiału.

Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Obie części znakomicie się uzupełniają i wspierają. W trakcie kursu uczestnicy najpierw sami doświadczają sesji kamertonowych, a potem, po wyjaśnieniu jak przeprowadzić daną sesję, uczestnicy sami ją prowadzą. Dzięki temu omawiane sposoby pracy z kamertonami kodują się w pamięci mięśniowej.

Każdy uczestnik otrzymuje Podręcznik do Pracy z Kamertonami z treścią szkolenia oraz Certyfikat Ukończenia Kursu Kamertonoterapii 1 Stopnia.

Istnieje też możliwość kontynuowania szkolenia i wzięcia udziału w Kursie o Kamertonach Solfeggio. Warunkiem udziału w tym szkoleniu jest dobra znajomość pracy z Kamertonami Pitagorejskimi.

Koszt/inwestycja: 1790 zł

Nocleg 100 zł. Nocleg z wyżywieniem: 180 zł.

Miejsce: Dom Przy Lesie, Jordanów, powiat suski

Opinia jednej z uczestniczek Kursu: „Aniu, jesteś mistrzynią. Tyle wiedzy, tyle zrozumienia i zarazem praktyki. Przekazałaś nam tak wiele. To, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem i praktycznymi przykładami, prosto z Twojej praktyki zaoszczędzi nam sporo czasu … Czuję się po tym szkoleniu kompetentna i gotowa do pracy z Kamertonami. Pewna, bo wiem, co robić; jak zadziałać, żeby pomóc osobom, z którymi będę mieć kontakt. Podziwiam Twój talent pedagogiczny, wiedzę i doświadczenie. I bardzo Ci dziękuję za ten cudowny czas…” Barbara

„Nie wiedziałam, że można tak uczyć, żeby faktycznie nauczyć…” Anna

„Przed paroma laty zainteresowałem się dźwiękoterapią z wykorzystaniem kamertonów, mis gongów i instrumentów etnicznych. Zajmuje się holistycznym podejściem do zdrowia i uważam dźwiękoterapię za wspaniałe narzędzie do uzdrawiania ludzkiego ciała, pracy z podświadomością, emocjami, sferą psychiczną. Każdy, kto choć raz uczestniczył w sesji terapii dźwiękiem, nigdy nie pozostanie obojętny na tę technikę. Rozpocząłem swoją edukację w tym zakresie w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej i wykładami Mariusza Jarymowicza co dało mi podstawy i zaznajomienie z kamertonami. Ale tak naprawdę Instytut Dźwiękoterapii i Poszerzania Świadomości „Solfeggio” Anny Motylewskiej dał mi solidną wiedzę na temat pracy z dźwiękiem, zapoznał z różnymi technikami, podejściem do pacjenta. Ania Motylewska ma nie tylko wielkie doświadczenie w wykorzystywaniu dźwięku w terapii, ale co jest bardzo istotne ogromną wrażliwość, empatię i wielką pasję w tym co robi. Podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, sprawdzonymi technikami, których nie znajdzie się żadnym podręczniku. Wiedza, którą dostałem, jej podejście i wsparcie za które jestem bardzo wdzięczny, zaowocowało tym, że sam z powodzeniem prowadzę koncerty uzdrawiających dźwięków i terapie indywidualne. Paweł Opolski

#kamertony #kursokamertonach #kamertonykurs #dźwiękoterapia #muzykoterapia #podświadomość

Grupy bardzo kameralne: max 4 uczestników

Warunkiem udziału jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł. Nr konta Instytutu: 78 1140 2004 0000 3202 7870 3335. Przed rezerwacją miejsca poprzez wpłatę zaliczki, proszę zadzwoń i zapytaj o dostępność miejsc. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących kursu, zapraszam do kontaktu poprzez formularz na stronie lub telefon: 604606705.

ZAPRASZAM SERDECZNIE!

Polecam wpis na moim blogu o tym, dlaczego warto skorzystać z tego Kursu: http://solfeggio.pl/o-tym-dlaczego-warto-zapisac-sie-na-kurs-kamertonoterapii-w-instytutcie-dzwiekoterapii-solfeggio/

„Wszystko jest wibracją. Wibracją, czyli dźwiękiem. Wibracja ustaje dopiero w temperaturze -273,3 st.C”

Opinia o kursie: https://www.youtube.com/watch?v=Gz4a7S1r410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *