Koncerty/Medytacje kamertonowe

Prowadzę koncerty i medytacje kamertonowe.

Gram na kamertonach, odpowiednio dobranych do nich misach tybetańskich i na kilku innych instrumentach. Moje koncerty mają na celu: głęboką relaksację, wejście w kontakt z sam-ą/ym/, odpoczynek dla Ciała i Umysłu. Efektem tego stanu jest poprawa stanu zdrowia, większa elastyczność mięśni, zwiększona neuroplastyczność mózgu, poczucie równowagi, dostrojenie do stanu bycia szczęśliwą osobą, większa świadomość siebie i tego, kim jestem, zwiększenie kreatywności, poprawa relacji z sam-ą/ym sobą i z innymi ludźmi. Organizuję koncerty kamertonowe w moim Gabinecie Solfeggio oraz w innych miejscach.

Organizuję też koncerty tematyczne.

Koncert „Wejście w przestrzeń TU i TERAZ.” 

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo być obecnym TU I TERAZ. Jednocześnie zewsząd słyszymy, jakie to jest ważne. Pytanie – jak być TU I TERAZ przy tym natłoku bodźców, obowiązków, rachunków i wszystkich tych spraw, które domagają się naszej uwagi. Tymczasem każdy z nas ma swą własną, indywidualną przestrzeń TU I TERAZ. Intencją mojego koncertu kamertonowego jest pomóc Ci nawiązać Twój własny, intymny kontakt z tą właśnie przestrzenią. Gdy ją poznasz, będziesz chciał do niej wracać. Pomogę Ci w tym. Na początku i pod koniec koncertu poznasz mudrę, która pomoże Ci zakotwiczyć odczucie bycia w Twojej przestrzeni TU I TERAZ. Ugruntujemy wspomnienie przebywania w tej przestrzeni. Ponieważ nasze stany emocjonalne zapamiętywane są przez nasze ciało, a gesty i ogólnie jakikolwiek ruch pomaga nam je w tym ciele osadzić, mudra ta pozostanie z nami „na wieczną pamiątkę,” przypominającą nam o możliwości nawiązania intymnego kontaktu z naszym własnym TU I TERAZ. Wykonując ją, będziemy przypominać naszemu ciału i naszej podświadomości o tej cudownej przestrzeni. Łatwiej będzie nam w nią wchodzić.

Przed koncertem powiem Wam w kilku słowach, w jaki sposób możemy doświadczać na co dzień chwili obecnej.

Koncerty związane z fazami Księżyca

Księżyc ma duży wpływ na życie na Ziemi. Stabilizuje on obrót Ziemi, co zapobiega chaotycznym zmianom pogody. Zmienia też pole magnetyczne Ziemi. Ma wpływ na przypływy i odpływy mórz i oceanów. Wpływa na krążenie soków w roślinach. Skoro wywiera on tak potężny wpływ na morza i oceany oraz rośliny, to czy na nas, ludzi, którzy składamy się w ponad 70 procentach z wody miałby nie wywierać wpływu? Wydaje się nam, że nie jesteśmy zależni od rytmów natury. To złudzenie. Wystarczy pomyśleć chociażby o cyklu dobowym, w którym dzień przechodzi w noc, czy o porach roku, które narzucają nam swe własne rytmy. Podobnie jest z pogodą, czy od żywiołów, od których jesteśmy tak bardzo zależni. Podobnie jest z Księżycem. Nas praprzodkowie znakomicie o tym wiedzieli. Swoimi koncertami kamertonowymi chciałabym odświeżyć tę naszą twórczą zależność od cykli księżycowych.

Koncert „Księżyc w nowiu”

Nów występuje wtedy gdy Księżyc wchodzi nad horyzont wraz ze Słońcem, skutkiem czego jest niewidoczny. Nów jest czasem skupienia energii życiowej w ciele i inicjowania nowego. To najlepszy czas na rozpoczęcie wszelkich spraw, pozbycie się tego, co stare i już nam nie służy. Jest to idealny moment do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć. Na poziomie psychologicznym, umysł ma większą samokontrolę i jest spokojniejszy, dzięki czemu możemy przezwyciężyć nasze wady, łatwiej zmieniając nasze nawyki. Jest to też idealny moment na medytację, detoksykację organizmu. Nów, jest też dobrym czasem na odkrywanie ukrytych miejsc naszej świadomości. Faza ta trwa tylko od dwóch do trzech dni. Koncert „Księżyc w Nowiu” pozwoli nam w pełni skorzystać z wspierającej nas w tym czasie energii Księżyca.

Koncert „W Pełnię Księżyca.”

Słońce i Księżyc stoją do siebie w opozycji, stąd światło słoneczne oświetla całą tarczę Księżyca i dlatego jest on widziany jako pełny, okrągły. „Pełnia jest momentem, w którym zbieramy owoce i celebrujemy. Jednocześnie pełnia jest czasem rozszerzenia perspektywy i wzrostu świadomości. Słońce i Księżyc stoją po dwóch stronach Ziemi. Jeżeli uda nam się przekroczyć polaryzację, która tak często miota nas podczas pełni, odnajdziemy trzecią jakość. Ten potencjał alchemicznej transformacji świadomości jest źródłem magicznej mocy pełni, która od wieków była czasem wypowiadania życzeń i odprawiania rytuałów.” Wszystko, co teraz wykonasz, będzie intensywne, długotrwałe i stabilne. Tak więc kolor na włosach dłużej się utrzyma, a maseczka na twarz nawilży dogłębnie skórę. W dodatku w tym czasie szaleją hormony – pełni towarzyszą zatem: silne pobudzenie seksualne, kłopoty ze snem oraz zachowania impulsywne. Podczas pełni często śpimy niespokojnie, mamy wręcz wrażenie, że nasze sny są dużo częstsze i bardziej intensywne. Stajemy się bardziej agresywni, trudniej nam zapanować nad sobą. Stąd też warto zadbać o wyciszenie i wewnętrzną równowagę. Koncert „W Pełnię Księżyca” ma na celu pomóc nam maksymalnie skorzystać z tej niezwykłej Księżycowej energii.

Wyczytałam gdzieś, że w czasie, gdy przypada pełnia, postawcie szklankę napełnioną po brzegi wodą na wolnym powietrzu. Po około dwóch godzinach woda ze szklanki będzie się wylewać. Możecie też zostawić na noc na podwórku ostrą maszynkę do golenia. Rano będzie zupełnie tępa.

Koncert kamertonowy w prezencie

Jeżeli chcesz komuś sprawić komuś niezapomniany i zarazem nieszablonowy prezent i podarować tej osobie coś wyjątkowego; coś, co nie jest kolejnym przedmiotem, których tyle już nagromadziliśmy, polecam koncert kamertonowy lub indywidualną sesję kamertonową.

Jak przygotować się do koncertu

Aby przygotować się do koncertu, dobrze jest być co najmniej półtorej godziny po posiłku. Ważne, abyśmy nie czuli się nadmiernie przeciążeni, a nasz system trawienny nie musiał pracować na najwyższych obrotach. Dobrze jest też być w miarę dobrze nawodnionym, czyli wypić przed koncertem jedną lub dwie szklanki wody. Strój – niekrępujący, na totalnym luzie, sprzyjający relaksacji. Przynieś z sobą matę do jogi i kocyk, którym będziesz mógł/mogła się przykryć.