O kamertonach

Dźwiękoterapia jako narzędzie wspierające dla Psychologów, Psychoterapeutów, Coachów, Pedagogów

Instytut Dźwiękoterapii i Poszerzania Świadomości SOLFEGGIO zaprasza Coachów, Psychoterapeutów, Psychologów, Pedagogów, Logopedów oraz osoby pracujące w innych dziedzinach rozwoju osobistego, zainteresowanych możliwościami zastosowania wybranych narzędzi i technik Dźwiękoterapii do urozmaicenia, wzbogacenia i dalszego pogłębienia swojej praktyki do udziału w nowatorskim szkoleniu.

Dźwiękoterapia może mocno wspomóc, urozmaicić i pogłębić Twoją wspaniałą pracę dla ludzi. Ponieważ dźwięk to uniwersalny język całego Wszechświata, ludzki system nerwowy dobrze go rozumie i świetnie na niego reaguje. Odpowiednio dobrane dźwięki równoważą pracę systemu nerwowego. Wyciszają nadmiernie pobudzony układ nerwowy współczulny i jednocześnie doenergetyzowują układ nerwowy przywspółczulny. Dźwięk działa jednocześnie na ciało, umysł i emocje. Umysł podświadomy bardzo lubi harmonizujące dźwięki i otwiera się na ich działanie. Stąd olbrzymi potencjał w zastosowaniu Kamertonów, Misy, Gongu jako narzędzi wspierających w codziennej pracy m.in. psychologów, psychoterapeutów, coachów, pedagogów, logopedów. Na szkoleniu przedstawię wyniki aktualnych badań naukowych w tych tematach.

Szkolenie jest dwustopniowe.

Pierwszy stopień szkolenia stworzyłam z myślą o osobach wstępnie zainteresowanych, czujących, że w tej metodzie tkwi olbrzymi potencjał. Drugi Stopień Szkolenia jest dla osób chcących wejść w temat głębiej. Drugi Stopień obejmuje Kamertony Solfeggio, które służą do pogłębionej pracy terapeutycznej, gdyż są to wibracje oczyszczające m.in. problemy rodowe/genetyczne i działające na poziomie poprzednich wcieleń. Wibracje Solfeggio, aby zadziałały dla nas wzorcowo, wymagają przygotowania. Stopień Pierwszy m.in. temu właśnie służy. Na szkoleniu drugiego stopnia poruszam również temat poprzednich wcieleń , od strony praktycznej i naukowej. Jestem m.in. Terapeutą Regresyjnym, robię regresje do poprzednich wcieleń i na szkoleniu zaprezentuję Wam metodę regresji uznanego autorytetu naukowego w Psychiatrii, Psychoterapii i Regressingu, Prof. Briana Weissa. Częścią szkolenia będą dwie sesje regressingowe, w czasie których uczestnicy wejdą w poprzednie wcielenia i zobaczą siebie w innych niż aktualna odsłonach :). Jest to bardzo ciekawe, ale i bardzo transformujące doświadczenie.

W Szkoleniu I Stopnia poznamy działanie Kamertonów Skali Pitagorejskiej na Ciało, Umysł i Ducha ludzkiego. Doświadczymy, opiszemy oraz nauczymy się technik, które otwierają UMYSŁ PODŚWIADOMY i powodują, że Klient/Pacjent oraz Terapeuta naturalnie i łatwo nawiązują z sobą kontakt. Kontakt ten jest pogłębiony i komunikacja płynie gładko i naturalnie. Poznamy technikę, która pomaga w odkrywaniu przyczyn konfliktów emocjonalnych. Jak wykazał Dr Hamer, to ogniska konfliktowe w mózgu powodują choroby i dysfunkcje w codziennym życiu i funkcjonowaniu.

Poznamy też działanie Misy Tybetańskiej i poznamy kilka technik mocno relaksacyjnych, otwierających podświadomość, do których potrzebujemy jednej misy, dwóch mis lub trzech mis.

Na Szkoleniu Drugiego Stopnia poznamy działanie Kamertonów Solfeggio, które są Kamertonami o bardzo zaawansowanych wibracjach. Podejmiemy tematy: relaksacji poprzez dźwięki gongu; oraz transformacji poprzez dźwięki gongu. Poruszymy też temat relaksacji i transformacji poprzez dźwięki Bębna Szamańskiego oraz Grzechotki. Badania naukowe w tym temacie są bardzo ciekawe i dowodzą jednoznacznie transformującej mocy tych pozornie prostych instrumentów.

Szkolenia obejmują część teoretyczną i praktyczną. Obie części znakomicie się uzupełniają i wspierają. W trakcie kursu uczestnicy najpierw sami doświadczają sesji dźwiękowych, a potem, po wyjaśnieniu jak przeprowadzić daną sesję, uczestnicy sami ją prowadzą. Dzięki temu omawiane sposoby pracy kodują się w pamięci mięśniowej.

Możliwość zakupu skryptu z treścią szkolenia.

Pod koniec każdego szkolenia uczestnicy otrzymują Certyfikat Instytutu Dźwiękoterapii Solfeggio.

Miejsce: The Zen House, Jordanów, powiat suski.

Możliwość zakwaterowania w miejscu szkolenia.

Grupy bardzo kameralne: max 4 uczestników

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem lub masz pytania, zachęcam do kontaktu: tel. 604 606 705

„Wszystko jest wibracją. Wibracją, czyli dźwiękiem. Wibracja ustaje dopiero w temperaturze -273,3 st.C”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.