Gong/Działanie Gongu

Czy można źle grać na gongu?

Czy można źle grać na gongu?

TAK. Można.

Co oznacza „źle grać”?

Skoro można „grać źle,” to czy można „grać dobrze”?

Oczywiście. Wiedza na temat tego, jak grać, aby sesja z gongiem była skuteczna i jak nie grać, czego się wystrzegać są przedmiotem szkoleń i kursów.

A propos gongów, odpowiemy sobie również na następujące pytania: jak grać na gongu, aby poruszać zastoje w ciele? Jak nie grać na gongu, gdyż wzbudzi to u słuchających słuszny protest? Jak nawiązać intymną relację z gongiem? Jak użyć gongu do otwierania różnych Pól Świadomości? Jak za pomocą gongu uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania? Jaki jest sekret skutecznej transformacji za pomocą gongu? Dlaczego niektórzy nie lubią gongu? Czyja jest to odpowiedzialność: grającego czy odbiorcy? Dlaczego w czasie sesji z gongiem/koncertu/kąpieli w dźwiękach niektórzy odczuwają np. strach i co z tym zrobić? Jak zareagować: jak wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić? Dlaczego ktoś może odczuć strach, a ktoś inny euforię, głęboki spokój, o jaki się nie podejrzewał czy wielką radość i wolność. I wiele innych. Fascynujące tematy, na które dobrze jest znać odpowiedzi. Dlaczego? Bo mając wiedzę, więcej rozumiesz. Jesteś przez to bardziej pewny/pewna tego, co robisz; grasz bardziej świadomie, rozumiejąc o co chodzi, jaką pracę dostrajającą wykonują wdanej chwili dźwięki gongu. Jeśli odbiorca zada Ci pytanie o to, czym były i skąd się wzięły jego odczucia, będziesz umieć odpowiedzieć na to pytanie. Mając wiedzę, emanujesz SWIADOMOŚCIĄ, pewnością siebie. Ciało osoby, z którą pracujesz odbiera te sygnały, czując się pewnie i w poczuciu pewności i aurze „wiem, co robię,” inicjuje swe samoregulujące procesy. A o to nam przecież chodzi ….

Jeżeli interesuje Cię temat: Czy w Dźwiękoterapii potrzebna jest WIEDZA czy INTUICJA, zapraszam do przeczytania wpisu: http://solfeggio.pl/czy-w-dzwiekoterapii-potrzebna-jest-wiedza-czy-moze-intuicja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *