Uczestnicy Szkoły Dźwiękoterapii Głebokiej otrzymują jako część swojego szkolenia unikalny podręcznik. Podręcznik zawiera wiedzę – esencję z wielu kursów, książek i przede wszystkim doświadczenia z mojej już prawie 8-letniej pracy z Kamertonami, Misami, Bębnem Szamańskim i Gongiem oraz innymi ciekawymi instrumentami.
W języku angielskim w temacie Dźwiękoterapii jest bardzo wiele wartościowych pozycji, które ja jako anglistka z wykształcenia ochoczo zgłębiam :).
Czy cała ta wiedza jest potrzebna?
Jak najbardziej. Zdarza się, że na kursy i szkolenia w Instytucie Dźwiękoterapii Solfeggio trafiają osoby po kursach i szkoleniach, które wiedzą, jak przeprowadzić poszczególne zabiegi, ale nie umieją wytłumaczyć, co się w trakcie tych zabiegów dzieje. Tymczasem Klienci oraz uczestnicy Koncertów i Kąpieli Dźwiękiem często zadają pytania, np dlaczego mają „odlot.” To, czym jest dla mózgu oraz dla organizmu ten „odlot” i jak ważną funkcję regulującą spełnia on w naszym ciele fizycznym, emocjonalnym i mentalnym, jest w Instytucie przedmiotem szczegółowych wyjaśnień. Gdy prowadzący Sesję Dźwiękową czy Koncert sam rozumie, z czym ma do czynienia, z jakimi zjawiskami w ciele; jakimi zmianami w mózgu, systemie nerwowym, biochemii organizmu, itp, czuje się pewniej. A czując się pewniej, jesteśmy skuteczniejsi. Nasza praca jest bardziej skuteczna, gdyż nie uwalniamy z siebie wibracji niepewności. Emanujemy spokojem i wiedzą. Udziela się to naszym Klientom, których ciało, będąc na wskroś inteligentne, odczytuje bezbłędnie wszystkie te sygnały i z pewnością siebie i stanowczością wchodzi w fazę SAMOREGULACJI. A o to nam przecież chodzi….
Dopracowuję właśnie podręcznik Dźwiękoterapii Głębokiej, który otrzymają uczestnicy Sierpniowej Szkoły Dźwiękoterapii Głębokiej. Rozdział o Gongu/Gongach, a w nim m.in. odpowiedzi na pytania: jak grać na gongu, aby poruszać zastoje w ciele? Jak nie grać na gongu, gdyż wzbudzi to u słuchających słuszny protest? Jak nawiązać intymną relację z gongiem? Jak użyć gongu do otwierania różnych Pól Świadomości? Jak za pomocą gongu uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania? Jaki jest sekret skutecznej transformacji za pomocą gongu? Dlaczego niektórzy nie lubią gongu? Dlaczego w czasie sesji z gongiem/koncertu/kąpieli w dźwiękach niektórzy odczuwają np. strach i co z tym zrobić? Jak zareagować: jak wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić? I wiele innych. #dźwiękoterapia #kursdźwiękoterapii #gong #gongi #jakgraćnagongu #solfeggio #kamertony #misytybetańskie #misykryształowe
Jeżeli interesuje Cię temat: Czy w Dźwiękoterapii potrzebna jest wiedza czy intuicja, zapraszam do przeczytania innego zwięzłego wpisu na moim blogu: http://solfeggio.pl/czy-w-dzwiekoterapii-potrzebna-jest-wiedza-czy-moze-intuicja/#more-7880