O kamertonach

Kilka słów o działaniu dźwięków bębna

„Nie przypuszczałem, że bęben może aż tak oddziaływać na ciało… Z jednej strony mocno wycisza, a jednocześnie energetyzuje…,” stwierdził jeden z Klientów po sesji. To było w punkt!

Odczuwa się to w całym ciele, w emocjach, w całej psychice. Bęben obniża częstotliwość fal mózgowych, co kojąco działa na cały nasz układ nerwowy. Bęben UZIEMIA. Jego dźwięki działają dosłownie jak piorunochron, który odprowadza ładunki elektryczne do Ziemi. Głębokie, niskie tony bębna odciążają głowę z natłoku myśli. A w końcu „wszystko jest w głowie…”

Stres, czyli napięcie w całym ciele powstające pod wpływem niekorzystnych dla nas myśli i wywołanych przez nie emocji zaczyna się właśnie w głowie. Dźwięki bębna odstresowują na głębokich poziomach. I dodają wigoru oraz optymizmu. Z badań nad wpływem fali dźwiękowej na mózg wynika, że następuje w nim synchronizacja półkul mózgowych, która daje nam szerszy dostęp do cudownych choć w większości uśpionych możliwości ludzkiego mózgu.
Grając na bębnie, zestroiłam się z rytmami i pulsem mojego Klienta. To bardzo ważne, aby wejść w rezonans z dźwiękami i rytmem ciała, a tak gwoli ścisłości, całego systemu energo-informacyjnego osoby, dla której wykonujemy sesję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.