bęben, gong, grzechotki, Misy Tybetańskie, Moc dźwięku, O kamertonach

Praktyczny Kurs Dźwiękoterapii – poziom podstawowy. Kamertony, Misy Dźwiękowe, Gongi, Bęben. Ceremonie Dźwięku/Koncerty relaksacyjne

Zapraszam na Certyfikowany Kurs Dźwiękoterapii Praktycznej – poziom podstawowy.

Podczas ponad dwóch intensywnych dni szkolenia zdobędziesz podstawowe informacje na temat fizyki dźwięku oraz zasad, na których opiera się Dźwiękoterapia. Poznasz zasady BHP pracy z dźwiękiem. Dowiesz się, jak przeprowadzić Koncert relaksacyjny/Ceremonię Dźwięku w wersji „economy’,czyli przy minimalnej ilości instrumentów, w wersji „medium” oraz „na bogato.” Dzień pierwszy poświęcimy pracy z Kamertonami Pitagorejskimi, gdyż jest to uniwersalny zestaw kamertonów, za pomocą którego możesz osiągnąć bardzo wiele. Przećwiczymy 7 różnych sposobów pracy z tymi kamertonami. Dzień drugi poświęcony będzie Misom Dźwiękowym. Zdobędziesz umiejętność zrobienia masażu dźwiękiem/sesji dźwiękowej z użyciem jednej Misy/ dwóch Mis oraz Trzech Mis. Dowiesz się, jak wybrać misę; jak wybrać dwie misy; trzy misy, czym się kierować i gdzie kupić dobrej jakości instrumenty. Zdobędziesz też podstawowe informacje o gongach oraz wpływie dźwięków bębna na mózg i system nerwowy człowieka. Dużo cennej, unikalnej wiedzy, dużo praktyki. Oprócz kursu otrzymujesz obszerny skrypt z wszystkimi w/w informacjami. Zapraszam! Inwestycja: 2500 zł

OPIS KURSU

 1. Podstawowa, wyselekcjonowana, praktyczna wiedza na temat działania dźwięku. Pomaga nam ona zrozumieć, co się dzieje w trakcie sesji dźwiękowych i Ceremonii Oraz Kąpieli w Dźwiękach. Wiedzą ta pomocna jest również, gdy Klienci/uczestnicy Koncertów i Ceremonii zadają pytania na temat tego, co się dzieje w czasie takich sesji.
 1. Kamertony Skali Pitagorejskiej – czym są, jakie jest ich działanie i zastosowanie w czasie sesji indywidualnych, medytacji z dźwiękiem i Ceremonii oraz Kąpieli w Dźwiękach.

3. Podstawowe techniki pracy z uniwersalnym zestawem Kamertonów Pitagorejskich, do zastosowania zarówno w czasie sesji indywidualnych oraz Ceremonii z Dźwiękiem: 

 1. Technika 1 – użycie kamertonów do wprowadzenia w stan pogłębionej relaksacji
 2. Technika 2 – Oczyszczanie i Regulacja Czakr oraz Przepływów między Czakrami (działanie holistyczne na wszystkie organy w ciele, na emocje i umysł oraz aurę)
 3. Technika 3 – użycie interwałów, znaczenie interwałów; zaprezentuję dwa możliwe zastosowania tej niebywale skutecznej metody. Metoda ta odsłania i harmonizuje m.in. przyczyny konfliktów emocjonalnych powodujących choroby i inne dysfunkcje w ciele i w innych sferach życia (praca, relacje, pieniądze, itp)
 4. Technika 4 – Protokół Leonarda jako narzędzie do uzyskania harmonii i równowagi 
 5. Inne Protokoły Pracy z Kamertonami: Regulacja 5 Żywiołów, Kreatywność, Motywacja, Duchowe Przebudzenie

4) Inne kamertony – Warto czy nie warto je mieć? Które kamertony warto mieć, a które nie działają i dlaczego.

5) Misy Tybetańskie – podstawowe zasady użycia Mis

 1. Jak działają misy; terapeutyczne efekty użycia Mis; rodzaje Mis
 2. Jak wybrać i gdzie zakupić dobrej jakości Misę/ Misy w dobrej cenie
 3. Ile mis i jakie Misy potrzebuję do indywidualnej pracy z Klientem, z grupą, Ceremonii w Dźwiękach
 4. Masaż dźwiękiem z jedną Misą (2 sposoby pracy)
 5. Masaż dźwiękiem z dwiema Misami (2 sposoby pracy)
 6. Masaż dźwiękiem z trzema Misami (2 sposoby pracy)
 7. Oczyszczanie i regulacja czakr za pomocą jednej misy/dwóch mis

Protokoły pracy z Misami powyższymi metodami zostaną opisane w skrypcie

6) Gong i Bęben – wprowadzenie do gry na gongach i zastosowaniu bębna w Dźwiękoterapii. Jakie jest ich działanie i dlaczego są tak ważne.

7) Dobranie narzędzi do problemu, czyli Klient ma problem X, a Twoim zadaniem jest zastosować odpowiednie narzędzia. Czym się kierować. Jak je dobrać. Jak łączyć z sobą.

5) BHP pracy z Misami i Kamertonami, czyli w jakich przypadkach nie stosujemy Dźwiękoterapii

6) Przed sesją. Jak przygotować się do Sesji Dźwiękowej/Masażu Dźwiękiem, Ceremonii, sesji grupowej; przygotowanie przestrzeni; przygotowanie siebie

7) Po sesji – jak zadbać o Uziemienie

8) Ceremonie Dźwięku/Kąpiele w Dźwiękach

 1. jakich instrumentów potrzebuję – zestaw minimum/zestaw wzbogacony/zestaw bogaty
 2. Jak przeprowadzić pełnowartaściową Ceremonię Dźwięku, dysponując Zestawem Minimum
 3. BHP w przeprowadzaniu Ceremonii i Kąpieli w Dźwiękach
 4. Podstawowa wiedza na temat działania gongu, rodzajach gongów oraz tego, jak grać na gongu/gongach; dlaczego bęben? Wpływ bębnienia na mózg; dlaczego grzechotka? Do czego możemy jej użyć? Jakie daje efekty?
 5. Przykładowa Ceremonia Dźwięku; pokażę, jak ja przeprowadzam taką Ceremonię; wskażę przykłady nagrań, które są bardzo inspirujące.
 6. Gdzie kupić dobrej jakości instrumenty w dobrych cenach; jakimi kryteriami się kierować przy wyborze – jak wybrać i gdzie kupić dobrą misę/misy; gong/gongi; bęben

Podsumowanie:

Po skończeniu kursu będziesz wiedzieć:

 1. Jak przeprowadzić Sesję Dźwiękową Kamertonową/Masaż Dźwiękami Kamertonów relaksacyjną oraz terapeutyczną na 7 różnych sposobów, mając jeden zestaw kamertonów 
 2. Jak przeprowadzić Sesję z Misami Tybetańskimi/Masaż Dźwiękiem Mis Tybetańskich: masaż jedną misą (dwie techniki); masaż dwiema misami (dwie techniki); masaż trzema misami (dwie techniki)
 3. Jak przeprowadzić Ceremonię Dźwięku/Kąpiel w Dźwięku
 4. Dlaczego warto zastosować bęben i grzechotkę, jakie daje to efekty
 5. BHP pracy z dźwiękiem, czyli przeciwskazania (sesje indywidualne oraz Ceremonie/Kąpiele)
 6. Gdzie kupić, jak wybrać dobrej jakości instrumenty terapeutyczne w najlepszych cenach
 7. O jakie instrumenty można poszerzyć się w przyszłości i gdzie je zakupić

Sposób pracy:

 1. Ja przeprowadzam zabieg/sesję, a uczestnicy jej doświadczają
 2. Omówienie sesji
 3. Uczestnicy sami przeprowadzają sesję/zabieg/masaż/Ceremonię

Ten sposób pracy gwarantuje Ci wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną (wprowadzamy zabiegi do pamięci mięśniowej)

Inwestycja: 2500 zł

Zakwaterowanie z wyżywieniem: 300 zł

Miejsce: Dom Przy Lesie, Jordanów, powiat suski

Po zakończeniu szkolenia otrzymujesz skrypt oraz Certyfikat ukończenia Kursu Dźwiękoterapii – Poziom Podstawowy, który stwarza możliwość kontynuowania szkolenia na poziomie zaawansowanym.

Opinia Pawła Opolskiego:

„Przed paroma laty zainteresowałem się dźwiękoterapią z wykorzystaniem kamertonów, mis gongów i instrumentów etnicznych. Zajmuje się holistycznym podejściem do zdrowia i uważam dźwiękoterapię za wspaniałe narzędzie do uzdrawiania ludzkiego ciała, pracy z podświadomością, emocjami, sferą psychiczną. Każdy, kto choć raz uczestniczył w sesji terapii dźwiękiem, nigdy nie pozostanie obojętny na tę technikę. Rozpocząłem swoją edukację w tym zakresie w Akademii Dźwięku Barbary Romanowskiej i wykładami Mariusza Jarymowicza co dało mi podstawy i zaznajomienie z kamertonami. Ale tak naprawdę Instytut Dźwiękoterapii i Poszerzania Świadomości „Solfeggio” Anny Motylewskiej dał mi solidną wiedzę na temat pracy z dźwiękiem, zapoznał z różnymi technikami, podejściem do pacjenta. Ania Motylewska ma nie tylko wielkie doświadczenie w wykorzystywaniu dźwięku w terapii, ale co jest bardzo istotne ogromną wrażliwość, empatię i wielką pasję w tym co robi. Podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, sprawdzonymi technikami, których nie znajdzie się żadnym podręczniku. Wiedza, którą dostałem, jej podejście i wsparcie za które jestem bardzo wdzięczny, zaowocowało tym, że sam z powodzeniem prowadzę koncerty uzdrawiających dźwięków i terapie indywidualne. Paweł Opolski”

Opinia Justyny: „Droga Aniu,
Dziękuję za 2 dni pełne fascynującej wiedzy i jeszcze bardziej fascynującej praktyki dźwiękoterapii mis tybetańskich. Nauczylaś mnie nie tylko technik relaksacyjnych oraz terapeutycznych, ale także podstawowych zasad działania dźwięku na ciało, umysl, serce i wszystko to, co trudne do nazwania, ale możliwe do poczucia. Bardzo podobało mi się twoje podejście łączące spirytualność i naukę;
świadome, podświadome i nieświadome- jedno nie wykluczające drugiego, ale współistniejące w harmonii.
Podczas warsztatów miałam okazję doświadczyć kąpieli w dźwiękach a także praktykować sesje dźwiękoterapii na samej mistrzyni 🙂
Dziękuję także za wiele praktycznych rad związanych z wyborem zakupu mis- dziś właśnie doszły misy C, D i F, które u Ciebie testowałam.

Mimo, iż na początku czułam się trochę onieśmielona perspektywą indywidualnego kursu, szybko poczułam się swobodnie i ‘bezpiecznie’ (mam na myśli bezpieczeństwo emocjonalne). A po 2 dniach w twoim domu z widokiem na góry, pełnym niesamowitych instrumentów i dobrej energii, czułam się zharmonizowana i pełna entuzjazmu do dalszego odkrywania mocy dźwiękoterapii mis.

Jesli miałam wybrać najważniejszą rzecz, jaką pozwoliłaś mi zrozumieć podczas kursu to chyba to, że poza techniką i wiedzą, warto zaufać intuicji, pozwolić jej grać na misach oraz otworzyć głowę i serce na piękna drogę w nieznane z dźwiękiem.

Jeśli będziesz w przyszłości w Japonii, mam nadzieję, że mnie odwiedzisz a w międzyczasie wiele serdeczności ślę w kierunku Jordanowa🙂P.S. Zapomniałam jeszcze podziękować za pożyczenie super ciepłych skarpetek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.