O kamertonach, Sesje kamertonowe

Sesja dźwiękowa – Wejdź w swą własną Przestrzeń Ciszy

Sesja „Wejdź w swą własną Przestrzeń Ciszy” to ponad półtoragodzinna, regenerująca i głęboko odnawiająca sesja dźwiękowa.  Bardzo pomocna w problemach m.in. z bezsennością.

W czasie sesji doświadczysz wejścia w swą własną Przestrzeń Ciszy. Każdy człowiek ma swoją własną, intymną Przestrzeń Ciszy. To przestrzeń, w której NIC NIE MUSISZ, nie ma żadnego „POWINNAM/POWINIENEM,” To miejsce, w którym możesz po prostu BYĆ i sobie odpocząć. Poczuć się znowu lekko i beztrosko. To miejsce głębokiej regeneracji i odpoczynku. Proces jest w całości indywidualny, dostosowany do Twoich aktualnych potrzeb, Twojej energii, przeszłości i osobowości.

W czasie sesji pokażę Ci, jak możesz zakotwiczyć tę Ciszę w sobie po to, by móc do niej wrócić w dogodnym dla Ciebie czasie.

Otrzymasz ode mnie w formie pisemnej prostą, krótką i niezawodną procedurę wejścia w swą własną Przestrzeń Ciszy. Do zastosowania na co dzień.

Dlaczego ta sesja jest nam bardziej potrzebna niż mogłoby się wydawać? Po co nam Cisza?

Z ciszą i działaniem jest jak z oddychaniem. Aby żyć, musimy oddychać. Czym jest oddychanie? Oddychanie to CYKL. Wdech i wydech. Wdech – do wewnątrz i wydech – na zewnątrz. Wdech – do środka. Wydech – na zewnątrz. Bez tego cyklu życie nie jest możliwe. Tak samo jest z nasza aktywnością. Działanie to ruch na zewnątrz. Po ruchu na zewnątrz powinnien nastąpic ruch do wewnątrz.

Cisza potrzebna jest nam do życia w równowadze. Nasza kultura premiuje działanie: idź, działaj, osiągaj, rozwijaj się, bądź we wszystkim coraz lepszy/lepsza, zarabiaj więcej, kreuj, kupuj, szkól się, itp. To wszystko jest bardzo pozytywne. Żyjemy w czasach wielkich, otwartych możliwości. Jednocześnie w tym ciągłym działaniu i biegu łatwo jest zapomnieć o równowadze. Aby być zdrowym i szczęśliwym, okresy aktywności i działania należy zbalansować okresami pogłębionej relaksacji i niedziałania. W przeciwnym razie z czasem stajemy się coraz mniej skuteczni i zużywamy swoją energię życiową, nie regenerując jej i stopniowo doprowadzając się do poczucia wypalenia, do kryzysu. Już teraz powszechne stało się zjawisko, że ludzie nie odpoczywają w czasie odpoczynku czy urlopu. Fizycznie jesteśmy poza pracą, a mentalnie i emocjonalnie nakręceni jesteśmy pracą i działaniem.

Dlatego poznanie naszej wewnętrznej Strefy Ciszy i przebywanie w niej jest takie ważne. Wszelka aktywność musi być zbalansowana brakiem aktywności. Wychodzimy do świata, działamy, wracamy do siebie, doświadczamy wewnętrznej ciszy. Następuje wówczas regeneracja sił i zdrowia. Regeneracja energii. To tak naturalne jak wdech i wydech.

Pomyśl o łuczniku, który zanim wystrzeli w środek tarczy, napina cięciwę i … zamiera w ciszy, w koncentracji. Bezruch poprzedza ruch.

Korzyści z sesji:

– znaczna redukcja stresu. Dźwięk działa dogłębnie, na poziomie komórkowym, więc i odstresowanie następuje na poziomie komórkowym. Stres nazywany jest „czarną dżumą 21 wieku.” Prowadzi do wielu schorzeń i chorób. Według Stanford Medical School ponad 80 procent wszystkich chorób to skutek stresu i wypartych uczuć.

Stres mentalny i fizyczny powoduje wzrost poziomu kortyzolu, hormonu stresu. Ten z kolei uwalnia substancje zwany cytokinami, które wywołują stany zapalne w organizmie. Powodują one zaburzenia snu, depresję, niepokój, podwyższone ciśnienie krwi, brak jasnego myślenia, zmęczenie. Chroniczny stres prowadzi do chorób nowotworowych (http://www.phmd.pl/api/files/view/544373.pdf)

– pomaga w stanach niepokoju, fobiach, stanach lękowych, zachowaniach kompulsywnych

– reguluje apetyt. Bardzo często jemy nie dlatego, że chce nam się jeść, tylko właśnie z powodu nerwów lub niepokoju.

– Wejście w Przestrzeń Ciszy to wejście w przestrzeń, której zwykle nie odwiedzamy. Tymczasem ta przestrzen jest bardzo dla nas przyjemna, regenerująca; czujemy w niej siebie, odnajdujemy w niej siebie i chcemy do niej wracać. Przebywanie w tej przestrzeni pomaga w samoakceptacji i buduje nasze poczucie własnej wartości. Wzrasta optymizm i poczucie bezpieczeństwa

– następuje poprawa relacji z innymi ludźmi. To proste – czujemy się lepiej z sobą, to i czujemy się lepiej z innymi

– wzrasta samoświadomość

– stajemy się naturalnie lepsi i bardziej życzliwi w stosunku do siebie i innych. Przychodzi nam to naturalnie

– zaczynamy rozumiec mechanizmy naszych uzależnien i pojawia się naturalna chęć wyjścia z nich.

– zaczynamy lepiej spać

– wzrasta dokrwienie wewnętrznych narządów

– następuje dotlenienie komórek

– regulacja libido

– łatwiej podejmujemy decyzje, gdyż kierujemy się mądrością zarówno serca i odczuwania, jak i rozumu

– następuje regulacja ciśnienia krwi

– wzrasta komfort i poczucie sensu życia

Inwestycja

Sesja pojedyncza 1,5 h: 200 zł

Pakiet 3 sesji: 550 zł (oszczędzasz 50 zł). Sesje 1,5 h. Do wykorzystania w ciągu 10 dni

Pakiet 5 sesji: 900 zł (oszczędzasz 100 zł). Sesje 1,5 h. Do wykorzystania w ciągu 14 dni

Bardzo dobra sesja dla pary, rodziny lub dla grupy.

Więcej o Przestrzeni Ciszy przeczytasz tu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *