Koncerty Kamertonowe, medytacja, Moc dźwięku, O kamertonach, Rozwój osobisty, Samoregulacja, Sesje kamertonowe

W czasie sesji dźwiękowych często widzimy kolory … a czy wiesz dlaczego?

Niejedna osoba, która korzystała z prowadzonych przeze mnie sesji dźwiękowych mówiła, że WIDZI KOLORY. Widzi? Przecież nie machałam jej kolorową chustą przed oczami i nie pokazywałam kolorów… 🙂 Przecież miała zamknięte oczy … A jednak WIDZIAŁA …

🙂

To nasz wewnętrzny wzrok; to nasza umiejętność, która jest domeną prawej półkuli mózgowej. Zauważyłeś/zauważyłaś, jak niewiele nasz wewnętrzny wzrok różni się od patrzenia fizycznymi oczami? „Nie widzę, a jednak widzę…. ” Z punktu widzenia lewej półkuli „nie widzę;” ale z punktu widzenia prawej półkuli „widzę.”

O co tu chodzi?

Na pewno słyszałeś/aś, że człowiek korzysta z zaledwie 10 proc możliwości swojego mózgu.

Jaka jest tego przyczyna? Jest ich wiele. Moim zdaniem, podstawową jest zdegradowanie znaczenia prawej półkuli mózgowej. Lewa półkula mózgowa jest analityczna, logiczna, odpowiada za rozumienie matematyki, logiczne myślenie, rozumienie języków, faktów. Prawa półkula mózgowa jest bardziej syntetyczna, bardziej „czuciowa,” intuicyjna, bardziej, można by rzec, „artystyczna.” Przetwarza ona kolory, rytmy, melodie. Mówiąc o 'zdegradowaniu” myślenia prawopółkulowego, myślałam o głównie o systemie szkolnym, który premiuje myślenie lewopółkulowe i przedmioty typu polski, angielski, matematyka, fizyka, biologia, itp. Wychowanie fizyczne, plastyka, muzyka są na ogół uważane za podrzędne, mniej ważne. Niesłusznie. System taki powoduje m.in. to, że większość ludzi cierpi na myślotok, na nadmiar myślenia … Tymczasem, aby mózg był zdrowy, potrzebuje pracować w oparciu o wszystkie swoje zasoby, czyli zarówno lewą jak i prawą półkulę mózgową. Tak działający mózg to mózg kreatywny (prawa półkula) i logiczny (lewa półkula).

W czasie sesji dźwiękowych widzimy często kolory, co oznacza, że dostymulowujemy prawą półkulę mózgową, która kocha melodie, rytmy i kolory i która uwielbia wymyślać nowe rozwiązania.

Jest jeszcze drugi ciekawy aspekt tej sprawy.

Każdy kolor to określona wibracja, której w danej chwili potrzebujemy, nawet na poziomie ciała fizycznego. Nasze fizyczne ciało i nasza psychika funkcjonują tak naprawdę jako jedna całość i potrzebują określonych wibracji m.in. w postaci kolorów. A fizyka uczy nas, że każdy kolor to dźwięk; a każdy dźwięk to kolor. To konkretne częstotliwości, KONKRETNE WARTOŚCI NUMERYCZNE WYRAŻONE W HERZACH, CZYLI ILOŚCI DRGAŃ NA SEKUNDĘ.

Dlaczego wydaje nam się to dziwne? Z powodu dominacji myślenia lewopółkulowego, o którym napisałam powyżej. Myślenie lewopółŻulowe z wykluczeniem myślenia prawopółkulowego ogranicza możliwości naszego niesamowitego mózgu!

Rzadko korzystamy z POTENCJAŁÓW I MOŻLIWOŚCI naszej prawej półkuli mózgowej, NIE WSPOMINAJĄC O SYNCHRONIZACJI PRAWEJ I LEWEJ PÓŁKULI. Mózg funkcjonujący wzorcowo to mózg, który CZUJE, WIDZI, SŁYSZY, WIE i NAZYWA. CISZA, na którą przełączamy się podczas sesji dźwiękowych pomaga naszemu mózgowi. Daje wytchnienie lewej półkuli i stymuluje prawą. Dlatego często słuchając, np. kamertonów widzimy KOLORY. To znak, że budzimy do życia naszą prawą półkulę mózgową, dając odpocząć lewej. Budzimy do życia, dostymulowujemy GIGANTA, JAKIM JEST NASZ NEUROPLASTYCZNY MÓZG!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *